Tılsım Yayınevi

“Karanlıktan kurtulmak ve hep aydınlık bir dünyada yaşamak için okumalı ve kitapların tılsımlı dünyasına katkıda bulunmalıyız.”

Tılsım Yayınevi

2021 yılı şubat ayında kurulan Tılsım Yayınevi, yayın dünyasına kaliteli kitaplar kazandırmak için yola çıktı. Kurucularımız uzun yıllar yayın sektöründe çalışmış tecrübeli kişilerdir. Tasarımcılarımızdan editörlerimize kadar işini iyi yapan bir ekibimiz vardır. 

Tılsım Yayınevi’ni yazarlar, okurlar, tasarımcılar, matbaacılar gibi yayın sektörünün tüm bileşenleri kurdu. Onlarla birlikte daha güzel bir dünya kuracağımıza inancımız tamdır. Bize güvenen herkesin güvenlerini boşa çıkarmamak için tüm enerjimizle çalışıyoruz.

Kitabın Yayın Aşamaları:

 > Kitap yazarın fikir dünyasında şekillenip sihirli sözcüklerle bir araya gelerek anlam kazanıyor.

> Yayınevine ulaşan kitap Yayın Kurulunca değerlendirilip yayın programına alınıyor.

 > Yazar ve yayınevi eserin hangi şartlarda yayımlanacağına dair sözleşme yapıyor.

> Editör eseri okumaya alıp yazarın gözünden kaçan yerleri düzenliyor.

> Son okuma yapılarak yazım, noktalama, anlatım bozukluğu gibi dil bilgisi kurallarına göre kontrol ediliyor.

> İç tasarım ve kapak tasarımı yapılıyor.

> Eser son kontroller için yazara gönderilip teyit ediliyor.

> Eser basılmak üzere matbaaya gidiyor.

> Kültür Bakanlığı onaylı bandroller alınıyor.

> Matbaadan çıkan eserin satış, dağıtım ve tanıtım işleri başlıyor.

> Kitaplaşmış eser tüm satış kanallarına ulaştırılıyor.

> Satışı hızlandırmak adına tanıtım faaliyetleri devam ediyor.

15
Yayımlanmış kitap
15+
yazar
10000+
basılmış kitap
1M+
okur

Neden Tılsım Yayınevi

01.Kaliteli Editörlük
Kitap insanların ortaya koyduğu kıymetli eşyalardandır. Bu kıymetin devam etmesi için işinde uzman editörler yazılmış eseri mutlaka düzenlemelidir. Çünkü bir yazar beyninde şekillendirdiği eserini ortaya çıkarırken bazı kuralları göz ardı etmiş olabilir. Bu durumda farklı bir göz olan editörler kitabı düzenlemeli ve edebiyat dünyasına kazandırmalıdır. 

02.Göz Alıcı Kapak Tasarımları
Bir kitap için önemli unsurlardan birisi kapak tasarımıdır. Tasarım içeriğe uygun, modern, okuyucuya mesaj veren ve şık olmalıdır. Tasarımcılarımız bu fikir ve tecrübeleriyle kitap kapaklarına titizlikle çalışmaktadır.

03.Matbaa Baskısı
Kitaplarımız anlaşmalı olduğumuz modern matbaalarda basılmaktadır. Kağıt kalitesi, cilt, baskı kalitesi, renklerin canlılığı gibi unsurlara önem veriyoruz.

04.Geniş Satış ve Dağıtım Ağı
Her okur kitaba kolay ulaşmak ister. Bunun için satış ve dağıtım alanımızı geniş tutmak için alanında uzman dağıtım şirketleriyle çalışıyoruz.

05.Etkili Tanıtım ve Sosyal Medya
Türkiye’de her yıl binlerce kitap yayımlanmaktadır. Bu kitaplar arasından farkındalık oluşturmak için sosyal medya başta olmak üzere tanıtım çalışmalarına her geçen gün daha da kıymet veriyoruz.

Sık Sorulan Sorular

01.Kitabım ne kadar sürede yayımlanır?

Yazar eserinin şekillenmesini doğal olarak en hızlı şekilde ister. Yazarın bu talebini yerine getirmek için mesai düşüncesi olmaksızın çalışıyoruz. Kitabın tüm aşamalarını olabildiği kadar hızlı yapıp yayımlıyoruz. Normal şartlarda bir eserin yayımlanma süreci 45 gündür.

02.Kitapları ücretli mi yayımlıyorsunuz?

Kitapları imkanlar dahilinde ücretsiz yayımlamak istiyoruz. Fakat maliyetleri karşılayabilmek adına yazardan Yayın Kurulu kararı gereği en uygun şekliyle ücret talep edebiliriz.

03.Ne kadar telif alırım?

İlk baskıdan itibaren %10 yazara telif ödemesi yapıyoruz. Altı ayda bir telif hesaplaması yapılır ve yazarın hesabına ödeme yapılır.

04.Kitabım nerelerde satışa sunulacak?

İnternetin tüm kitap satış platformlarında satışa sunulmaktadır. Yeni yayımlanmış bir kitabın mağazalarda satışa sunulması biraz vakit almakla birlikte zamanla mağazalarda da satışa sunulmaktadır.

05.Kitabımın satış rakamını nereden takip edebilirim?

Tılsım Yayınevi yazarlara stok takibi imkanı da sunmaktadır. tilsimyayinevi.com adresinden stok takibi yapabilir, kitabınızın ne kadar sattığını web sitemizden görebilirsiniz.

06.Kitabım ne kadar basılır?

Tılsım Yayınevi'nde ilk baskılar 1000 adettir. Ayraçlarıyla birlikte basılır ve satışa sunulur. Eğer ilk baskı tükenirse ikinci baskı için yazardan hiçbir ücret talep edilmez. İlk baskıdan yazara 50 adet kitap ücretsiz gönderilir

Bir sorunuz mu var? Bize sormaktan lütfen çekinmeyiniz.

Quick Navigation
×
×

Cart