Tılsım Yayınevi Yayın Hayatına Başladı

Tılsım Yayınevi Yayın Hayatına Başladı

29 harf, 10 rakam ve noktalama işaretlerine karakter diyoruz. Bu karakterlerle kütüphaneleri, internet sayfalarını, sosyal medyayı hayatımızın hemen her alanını dolduruyoruz. Modern dünyanın olmazsa olmazı oldu artık yazıları okumak. Yazılarla duygu, düşünce, hikaye gibi birçok anlatıyı birbirimizi aktarıyoruz.

Anlatmak istediklerimizi yazılar vasıtasıyla daha hızlı ve kolay aktarıyoruz. Şimdilik yerini tam anlamıyla dolduracak başka bir şey de bulunmadı.

Yayın işleriyle iştigal eden birçok kişiye sorulan bir sorudur: Kitap ne zaman bitecek?

Bu soru zor bir soru gibi de görünse aslında örnekleriyle düşünürsek basit bir soru. Sosyal bilimlerin laboratuvarı tarih olduğuna göre cevabımızı arayalım.

İnsanların ressamlara ihtiyaçları olduğu günlerde bir icat çıktı ve tüm ressamları işsiz bıraktı bu icat fotoğraf makinesiydi. Yeni makine ressamların yaptığı işi kusursuz yapıyordu ve ressamlara ihtiyaç kalmamıştı. Fotoğraf makinesi icat edileli 200 yıla yakın olduğuna göre ressamlık bitti diyebilir miyiz? Bitmedi dönüşüme uğrayarak daha sanatsal hale geldi.

Teknoloji evrenin ve yerin bilinmeyenlerini keşfe çalışıyor ve baş döndürücü bir hızla ilerliyor. Peki insanın iç dünyasını nasıl keşfedeceğiz? İnsan duygu ve davranışlarını neye göre yapıyor?

Kalp vücuda kan pompalayan muhteşem bir organ ama bunun yanında da onun soyut bir varlığı var. Sevgi ve aşkı biz kalbimize emanet etmişiz.

İnsanın soyut tarafını kitaplarla keşfedebiliyoruz. Romanlar, şiirler, öyküler… bizlere duygu dünyamızı anlatıyor. Kitaplar insanın iç dünyasını aktarmaya devam ettiği sürece hayatta kalacak ve ihtiyacımız olarak yerini alacaktır.

Kitap okuma ve yayımlama ihtiyacımız büyüyerek devam ediyor. Bu ihtiyaç üzerine yeni bir yayınevi kuruldu: Tılsım Yayınevi.

Tılsım Yayınevi, yazarlar, editörler, tasarımcılar, matbaacılar tarafından kuruldu. Yayınevinin ismini tavsiye eden de yazarlarımızdır.

Kitapların tılsımlı dünyasına hoş geldiniz.

Bir cevap yazın

Quick Navigation
×
×

Cart